Voskování karoserie

Leštění, nebo-li nanášení vosku na karoserii pro opravdu vysoký lesk a ochranu laku, není tak úplně velká věda, avšak tomuto kroku předchází mnoho dalších činností bez kterých ta poslední – voskování – nemá velký význam.

Vše začíná u dokonalého umytí a vysušení karoserie, pokračuje přes dekontaminační proces, na který jsou použité čističe pro odstranění polétavé rzy, asfaltu, brzdového prachu a v neposlední řadě i dočištění karoserie cleyováním, které odstraní všechny, i ty nejmenší nečistoty. Nakonec, když je auto po několikáté umyto a usušeno přichází na řadu leštěnka, která připraví karoserii na voskování, vyčistí všechny póry v laku a vosk se tak lépe spojí. Po nanesení leštěnky dochází k odmaštění povrchu a konečnému voskování. Všechna práce, která voskování předchází je za účelem získat dokonale čistý podklad proto, aby vosk na karoserii držel a zbytky které by nebyly před voskováním odstraněny, pod touto krásnou a lesklou vrstvou nepracovali a neškodili tak samotnému laku. Při dodržení tohoto postupu a použití vosku s keramikou je zaručena životnost 6 - 12 měsíců. Důležitá ovšem jsou následná šetrná mytí karoserie, ideálně s PH neutrálním šamponem. Součásti voskování karoserie je i nanesení „tekutých stěračů“ na přední sklo vozidla. Tento mikroskopický film odpuzuje vodu, vydrží až 6 měsíců a při jízdě v dešti není třeba zapínat stěrače. Jízda tak bude přijemnější a hlavně bezpečnější.

Detailingové mytí a voskování karoserie je samozřejmě možné i pokud vlastníte vozidlo s plátěnou střechou. Navíc bude střecha hloubkově umyta, kartáčkem zbavena všech nečistot a naimpregnována. Impregnace bývá provedena ve dvou až třech vrstvách, aby byla ochrana před vodou dokonalá.

Celý tento proces je závislý na celkovém znečištění karoserie a případné nutnosti odstranění staré vrstvy vosku. Časová náročnost kompletního voskování je většinou 10 hodin, s běžnou hodinovou sazbou 300,-Kč/h. Materiálové náklady v podobě speciálních čističů, odstraňovačů, vosku a utěrek činí 2.000,-Kč.

Všechny používané čističe jsou jedny z nejlepších, které používají detaileři na celém světě a jsou šetrné k laku protože jsou PH neutrální a biologicky odbouratelné.

 

 

V rámci města Brna a blízkého okolí si dovolujeme účtovat poplatek za vyzvednutí a přistavení vozidla ( PHM a čas strávený na cestě ) 300,-